Skútrškola Praha

Připrav se na sezonu s profi motoinstruktorem

Přihláška do skútrškoly

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

MUSÍM NĚCO UMĚT?

Žádný strach. Ať už jsi úplný začátečník, který na skútru nikdy neseděl, a nebo už máš něco naježděno a chceš se zdokonalit, umíme ti program výcviku přizpůsobit na míru.

CO BUDU POTŘEBOVAT?

Jezdíme na skútru 125 cm3, takže ti stačí řidičský průkaz na skupinu B - osobní auto.

Z hygienických důvodů nemůžeme půjčovat helmy a rukavice, takže potřebuješ mít svoji základní bezpečnostní výbavu.

Trénujeme za příznivého počasí, o bezpečných podmínkách výcviku rozhoduje vždy instruktor. Ale jezdíme celou zimu, takže to bude chtít teplé spodní prádlo...

KDE BUDEME TRÉNOVAT?

Trénovat budeme na cvičné ploše u strahovského stadionu. Dá se k nám přijet autem a bez problémů zaparkovat.

Část výcviku je možné jezdit i v pražském provozu, v tom případě dostaneš interkom aby jsi měl spojení s intstruktorem.

KOLIK TO STOJÍ?

6 hodinový kurz

Krátká teorie jízdy na motorce a potom praktický nácvik manipulace, stavění na stojánek, rozjezdy a brzdění, rovnováha a udržení směru v malé rychlosti.

Probereme správnou techniku zatáčení, nouzové brzdění, vyhýbací manévr + možnost výcviku v provozu (spojení interkomem).

O výcviku

Žáky učíme bezpečnostní návyky před jízdou, správný posed na motorce držení těla a vedení pohledu, přenášení váhy a udržení rovnováhy, vedení motocyklu i ve velmi pomalé rychlosti pod stabilním režimem. Důležité do města je otáčení na malém prostoru a správné projíždění zatáček jak v pomalé tak větší rychlosti a brzdění včetně krizového a brzdění v náklonu.

Mirek Petrásek / Motoinstruktor
Lukáš Kobera

Klíčem k zatáčce jsou oči. Největší problém skoro u všech začátečníků je, že se neumějí správně dívat do zatáčky. V oblouku se dívají rovně, přitom ale hlava musí být natočená tam, kam chceme jet, nikdy ne tam, kam jedeme. Tělo vždycky podvědomě následuje oči.

Lukáš Kobera / Motoinstruktor